Diğer

İstenmeyen SMS ve Aramalar Nasıl Engellenir? (İleti Yönetim Sistemi) SMS İptali

SMS İptali Nasıll Yapılır?

Sms iptali için yapılması gerekenlerden bu içerikte bahsedeceğim. Üye olunup, pazarlama veya bilgilendirme amaçlı sms gönderimine izin verdiğiniz firmalardan gelen smsler çok sık olmadıkça rahatsız etmeyebiliyor. Ancak çok sık pazarlama smsi gönderimi sms iptali işlemi ile son bulabiliyor. Özellikle üye olduğunuzu hatırlamadığınız veya üye olduğunuzu dahi düşünmediğiniz şirketlerden gelen smslerden kaçınmak için artık kolayca sms iptali sağlayabilirsiniz.

Şimdi gelelim ısrarla sms ve arama yoluyla size ulaşmaya çalışan firmalardan nasıl uzaklaşacağınızı, tanıtım sms iptali işlemini nasıl yapabileceğinize. Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği idaresinde oluşturulan İleti Yönetim Sistemi (İYS), pazarlama amacıyla iletişime geçme izni olan/olmayan firmaları görebileceğiniz bir alan oluşturdu. E-devlet hesabız ile giriş yapıp, telefon numaranızı doğruladığınız taktirde bu ekrana erişebiliyorsunuz. Sadece telefon numaranızı doğrulayarak da bu alan üzerinden verdiğiniz izinleri düzenleyebiliyorsunuz.

İleti Yönetim Sistemi
İleti Yönetim Sistemi

Bu alanda pazarlama amacıyla size ulaşmasını istemediğiniz firmaların onaylarını kaldırabilirsiniz. Hatta sms ve arama izinlerini ayrı ayrı değerlendirebilirsiniz. İstenmeyen mail gönderimleri içinde mail adresinizi ekleyip, doğrulama yapmanız yeterli. Bu şekilde size mail göndermesini istemediğiniz işletmeleri de eleyebiliyorsunuz.

Ayrıca sitede tüm bu red işlemlerini sağladığınız günden itibaren, 3 iş günü içerisinde hizmet sağlayıcının ticari elektronik gönderimlerinin durdurulacağı ibaresi yer alıyor. Sizde aşağıdaki linke tıklayıp izinli pazarlama listenize göz atabilirsiniz.

https://vatandas.iys.org.tr/ 

Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu